Jak czyścić kabinę prysznicową

Jak czyścić kabinę prysznicową

Jeśli szukasz sposobu na czyszczenie kabiny prysznicowej, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Musisz zrobić takie rzeczy jak użycie octu, sody oczyszczonej i Mr Clean Magic Eraser Bath, aby uzyskać dobre czyszczenie. To będzie utrzymywać osady wody z budowania się w swoich kafelkach powierzchni.

Czyszczenie octem

Jeśli chcesz zachować świeżość w kabinie prysznicowej, ocet jest świetnym środkiem czyszczącym. Ocet zawiera kwas octowy, który jest skutecznym środkiem dezynfekującym. Może również usuwać brud. Ale ocet nie jest doskonałym rozwiązaniem na wszystko, więc należy zachować ostrożność i nosić sprzęt ochronny.

Mieszanina białego octu i wody może usunąć szumy mydlane z twojego prysznica. Może wyczyścić krany, blaty, a nawet twoją wannę. Rozwiązanie to zapobiega rozwojowi bakterii, pozostawiając odpływy umywalek wolne od brudu. Roztwór można zmyć ciepłą wodą.

Soda oczyszczona może być również używana do pozbycia się szumów mydlanych. Wystarczy wymieszać ją z odrobiną octu, aby stworzyć pastę. Szoruj pastę szczotką z miękkim włosiem. Następnie wytrzyj wilgotną szmatką.

Inną opcją jest użycie starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować obszar. Jeśli śmieci są przyklejone, dodaj trochę płynu do zmiękczania tkanin.

Destylowany biały ocet może być użyty do zrobienia środka czyszczącego w sprayu. Aby jak najlepiej wykorzystać ocet, napełnij butelkę z rozpylaczem roztworem wody i octu w proporcji 50/50. Umieść plastikową butelkę nad głowicą prysznicową i zabezpiecz ją gumką. Gdy butelka będzie już pełna, możesz spryskać nią ściany. Spłucz roztwór ciepłą wodą, aby usunąć szumy mydlane.

Biały ocet może być również używany do usuwania pleśni z twoich zasłon prysznicowych. Użyj szczotki z miękkim włosiem, aby wyszczotkować roztwór. Alternatywnie, możesz opłukać zasłonę prysznicową ręcznikiem bez kłaczków.

Podczas gdy ty możesz musieć eksperymentować trochę z różnymi rozwiązaniami, używać ocet może pomagać utrzymywać twój łazienkę pachnącą czystą i sanitarną. I jest tańsze niż produkty komercyjne.

Jeśli chodzi o czyszczenie prysznica, istnieje wiele innych wspaniałych opcji. Niebieski płyn do mycia naczyń Dawn jest popularny do pozbywania się plam z tłuszczu w ubraniach. Możesz też spróbować sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru.

To tylko niektóre z najbardziej skutecznych sposobów na czyszczenie prysznica. Jeśli jednak chcesz naprawdę coś zmienić, rozważ zrobienie własnego środka do czyszczenia łazienki na bazie octu.

Czyszczenie sodą oczyszczoną

Używanie sody oczyszczonej do czyszczenia kabiny prysznicowej jest niedrogim, prostym sposobem na pozbycie się z łazienki pleśni, brudu i innych zanieczyszczeń łazienkowych. Soda oczyszczona jest nie tylko skuteczna w czyszczeniu, ale jest również naturalnym dezodorantem. Możesz znaleźć ten produkt w większości sklepów.

Możesz użyć sody oczyszczonej do usunięcia uporczywych plam z kamienia na podłodze prysznica. Wymieszanie sody oczyszczonej z odrobiną wody tworzy pastę, którą można nakładać za pomocą miękkiej ściereczki. Spłucz roztwór ciepłą wodą.

Na plamy z twardej wody spróbuj połączyć sodę oczyszczoną z łyżką octu. Dzięki temu usuniesz szumowiny mydlane i inne osady z twardej wody spod prysznica. Jednak może trzeba będzie powtórzyć ten proces kilka razy, aby wyeliminować plamy.

Soda oczyszczona może być również używana do czyszczenia szklanych drzwi prysznicowych. Można ją połączyć z odrobiną wody, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż pastę na szkło prysznicowe i spłucz miękką ściereczką.

Inną świetną opcją czyszczenia kabiny prysznicowej jest połączenie octu z uniwersalnym środkiem czyszczącym. Upewnij się, że wybierasz produkt, który jest odpowiedni dla konkretnego materiału podstawy prysznica. Uważaj, aby nie dostać go na kamień.

Jeśli twoja kabina prysznicowa ma wykończenie ze szczotkowanego niklu, będziesz chciał trzymać się z dala od tej kombinacji. Soda oczyszczona jest kwasem i uszkodzi aluminium, jeśli zastosujesz ją na powierzchni.

Można również połączyć sok z cytryny z sodą oczyszczoną, aby zrobić dobry roztwór do szorowania. Można to spłukać szmatką z mikrofibry.

Innym sposobem na wyczyszczenie kabiny prysznicowej jest połączenie sody oczyszczonej z odrobiną płynnego mydła do naczyń. Te dwa elementy działają razem, aby rozbić oleje i smary. Najlepsze jest to, że można spryskać kombinację na podłodze pod prysznicem, poczekać kilka minut, a następnie spłukać czystą wodą.

Gdy jesteś przy tym, możesz również wyczyścić głowicę prysznica. Użyj gumki, aby zabezpieczyć ją w miejscu. Szczotka do szorowania to kolejne dobre narzędzie do wykorzystania. W końcu będziesz szorować w kółko, więc mieszanie brudu w wielu kierunkach pomoże go oczyścić.

Czyszczenie za pomocą Mr. Clean Magic Eraser Bath

Jeśli Twoja kabina prysznicowa zaczyna wyglądać na nieświeżą i brudną, czas ją dobrze wyszorować. Najlepszym sposobem na to jest użycie Mr. Clean Magic Eraser. Jest to skuteczny i bezpieczny produkt, który idealnie nadaje się do usuwania piany z mydła, plam i brudu. Ta gąbka czyszcząca może być używana nawet na powierzchniach szklanych, z włókna szklanego i drewna.

Jest to pieniący się środek czyszczący, który doskonale nadaje się do usuwania zacieków, plam z twardej wody i osadów z mydła. Możesz go również użyć do czyszczenia toalety. Poza tym jest to opcja łagodniejsza niż większość środków do czyszczenia toalet dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do wybielacza, nie zawiera żadnych ostrych substancji chemicznych.

Ten produkt przypominający gąbkę został wprowadzony po raz pierwszy w 2003 roku. Jest to świetny sposób na usunięcie osadów z mydła pod prysznicem lub w wannie. Nie jest on jednak zalecany do delikatnych powierzchni. Ponadto, podczas używania tego produktu należy używać rękawic.

Chociaż Magic Eraser można bezpiecznie stosować na różnych powierzchniach, nie zaleca się używania go na włóknie szklanym. Aby mieć pewność, należy dokładnie wykręcić nadmiar wilgoci przed próbą wytarcia powierzchni.

Za pomocą gąbki możesz delikatnie usunąć osad z mydła na wannie lub pod prysznicem. Po zakończeniu pracy spłucz powierzchnię, aby uniknąć plam.

Ważne jest, aby obserwować swój prysznic po wyszorowaniu go Magiczną Gumką. Silne zatory mogą wymagać drugiej aplikacji. Podobnie, zanim przetrzesz resztę kabiny, upewnij się, że całkowicie pozbyłeś się zanieczyszczeń ze szkła. Upewnij się również, że użyłeś chusteczek antybakteryjnych, aby wyeliminować zarazki.

Jednym z największych wyzwań, z jakimi przyjdzie ci się zmierzyć podczas czyszczenia prysznica, jest usunięcie piany z mydła ze szklanych drzwi. Choć nie jest to tak trudne jak szorowanie kafelków, to jednak może być kłopotliwe. Dzięki gąbkom Magic Eraser Bath Scrubber będziesz mógł pokryć większą powierzchnię kabiny prysznicowej.

Używając Magic Eraser pamiętaj, aby stosować delikatny nacisk. Nigdy nie należy szorować mocno lub agresywnie. W ten sposób ochronisz swoją skórę i powierzchnię przed uszkodzeniem.

Kontrolowanie osadów wodnych na kafelkach

Podczas czyszczenia kabiny prysznicowej ważne jest kontrolowanie osadów wodnych. Osady te mogą powstawać na ścianach kafelków i tworzyć nieestetyczne plamy. Chociaż nie możesz im zapobiec, są kroki, które możesz podjąć, aby spowolnić ich wzrost.

Zanim zaczniesz czyścić swój prysznic, ważne jest, abyś zorientował się, jak wiele osadów z mydła i pleśni jest obecnych. Jeśli płytki są bardzo brudne, możesz użyć ściągaczki, aby je wytrzeć. Wycieranie ścian pomoże zapobiec plamom z twardej wody i piana mydlana z budowania. Dla tych, którzy mają mniej porowate powierzchnie kafelkowe, takie jak granit lub steatyt, rozcieńczony biały ocet może być używany do czyszczenia powierzchni. Należy pozwolić, aby ocet siedział przez co najmniej piętnaście minut przed szorowaniem grime.

Po wyczyszczeniu prysznica, ważne jest, aby upewnić się, że drzwi i szkło są suche. Krople wody mają tendencję do wysychania na powietrzu, a plamy z twardej wody mogą rozwijać się na szkle, jeśli nie jest ono suche. Dobrym pomysłem jest również regularne ściąganie wody z prysznica. Zapobiegnie to rozwojowi pleśni i powstawaniu grzybów. Wysuszenie drzwi prysznicowych spowolni również wzrost piany z mydła.

Utrzymanie osadów wodnych pod kontrolą w kabinie prysznicowej nie powinno zająć zbyt wiele czasu ani wysiłku. Istnieje kilka produktów dostępnych do czyszczenia plam z twardej wody, takich jak soda oczyszczona i pasta wodna. Upewnij się, że przeczytałeś wskazówki na produkcie i że środek czyszczący, który wybierzesz, jest odpowiedni dla rodzaju płytek, które masz. Niektóre produkty zawierają kwas mlekowy, który może spowodować odbarwienie powierzchni kafelków. Inną opcją jest użycie specjalistycznego środka do usuwania twardej wody z płytek ceramicznych.

Stosowanie tych technik pozwoli utrzymać kabinę prysznicową w czystości i czystości sanitarnej. Pamiętaj, że niektóre z tych metod będą działać dłużej niż inne, ale mogą być długoterminowym rozwiązaniem Twojego problemu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane