Jak pomalować wnęki okienne

Jak pomalować wnęki okienne

Jeśli chcesz nadać wnęce okiennej metamorfozę, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby osiągnąć swoje cele. Obejmują one przygotowanie obszaru, wybór odpowiedniej farby i wyeksponowanie skarbów na półce.

Przygotowanie

Jeśli planujesz pomalować swoje okna, jest kilka ważnych kroków, które powinieneś podjąć. Przed malowaniem upewnij się, że okno jest czyste. Możesz również zastosować arkusz przeciwkurzowy, aby przykryć obszar. Zapobiegnie to kapaniu i rozpryskiwaniu się farby.

Pomaluj ramę i listwy wokół okna. Zacznij od góry i pracuj w dół. Zostaw szczelinę na dole, abyś mógł ją wypełnić masą uszczelniającą po wyschnięciu farby.

Następnie nałóż lekką warstwę podkładu. Pomoże to farbie przylegać do powierzchni UPVC. Następnie przeszlifuj krawędzie papierem ściernym o ziarnistości 120-180.

Gdy podkład wyschnie, możesz użyć podkładu na bazie oleju do ponownego oszklenia szyb. Możesz również użyć elastycznego kitu do szklenia, aby uszczelnić szczelinę między ramą a szybą.

Następnie pomaluj wnękę górnego skrzydła tak samo jak dolnego. Możesz użyć pędzla, aby wypełnić szczelinę między skrzydłem a parapetem.

Po wyschnięciu farby przeszlifuj drewniane elementy, aby usunąć wszelkie szorstkie powierzchnie. Jest to ważne, ponieważ szorstkie krawędzie mogą prześwitywać przez farbę. W przypadku okien z rowkiem najlepiej szlifować w częściach.

Na koniec usuń szczotką nadmiar farby. Dobre wykończenie pozwoli Ci uzyskać nieskazitelne rezultaty. W niektórych przypadkach do usunięcia starej farby może być konieczne użycie skrobaka do farby lub szpachli.

Istnieje kilka różnych rodzajów farb, które można wybrać. Niektóre są łatwiejsze do zastosowania niż inne. Na przykład, farba kredowa ma wspaniały wygląd. Alternatywnie, teksturowana farba z pokruszonymi muszlami może dodać teksturę.

Malowanie wnęki okiennej

Jeśli masz w swoim domu wnękę okienną, możesz być zainteresowany tym, jak pomalować wnękę okienną. Może być ona przydatna do przechowywania i eksponowania przedmiotów, takich jak rośliny i meble. Niezależnie od tego, czy stawiasz nową ścianę, czy zmieniasz kształt swojego obecnego pokoju, prawdopodobnie będziesz musiał pomajsterkować wokół krawędzi przestrzeni. Najlepiej zacząć od kilku podstawowych pomiarów.

Po pierwsze, warto upewnić się, że ściana nad wnęką jest sucha. Jeśli nie, użyj pędzla, aby nałożyć uszczelkę na górną część wnęki. Możesz również chcieć ponownie wytapetować ściany, aby upewnić się, że są gładkie i wolne od wszelkich pozostałości po szlifowaniu. Po wykonaniu tych czynności jesteś gotowy do pracy.

Oprócz ponownego kształtowania przestrzeni, możesz rozważyć dodanie faux płaszcza do tyłu okna dla miłego dotyku. Inną opcją jest zainstalowanie oprawy oświetleniowej, która jest zamontowana wewnątrz wnęki. Alternatywnie, można zainstalować lustro z przodu, aby odzwierciedlić światło z przedniego okna. Ostatnią wskazówką jest czyszczenie okien w ciepłym roztworze wody z mydłem, aby pozbyć się pajęczyn.

Wreszcie, jest więcej do malowania wnęki okiennej niż spotyka oko. Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się, co robisz i powinieneś zostać nagrodzony przyjemnym doświadczeniem. W większości przypadków ten rodzaj pracy może być wykonany na własną rękę. Niemniej jednak, będziesz potrzebował pomocy, aby utrzymać wklejony papier lub dwa podczas pracy. Na szczęście istnieje wiele firm, które świadczą takie usługi. Większość z tych firm będzie również zapewnić gwarancję na usługi.

Wybór farby, która jest zgodna z typem wykończenia

Wybór farby, która będzie działać dla twojego typu wykończenia może być zniechęcającym zadaniem. Właściwa farba może oznaczać różnicę między ładnym wykończeniem i jeden, który wygląda jak kawałek złomu w roku lub tak. Jeśli masz problemy ze znalezieniem odpowiedniej farby, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję.

Po pierwsze, należy wybrać podkład, który jest specjalnie zaprojektowany, aby poprawić przyczepność farby. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz farby na bazie oleju. Dobrym pomysłem jest również wybranie podkładu koordynującego kolorystycznie.

Następnie, będziesz chciał przetestować farbę na swatchu. Przetestuj ją na ścianie i na wykończeniu. Możesz to zrobić umieszczając go na tablicy plakatowej lub nawet arkuszu Samplize. Są one świetne, ponieważ mogą być umieszczone w dowolnym miejscu i nie musisz się martwić, że zabarwią twoje podłogi lub meble. Można je łatwo usunąć.

Wreszcie, będziesz chciał wybrać farbę, która jest odpowiedni poziom połysku dla twojego wykończenia. Na przykład, jeśli trym jest wykonany z płyty pilśniowej średniej gęstości (MDF), będziesz chciał iść z wysokiej jakości farby lateksowej połysku. Alternatywnie, jeśli masz winylowe listwy zewnętrzne, będziesz potrzebował farby z połyskiem dla tego materiału.

Wreszcie, może chcesz rozważyć korzyści płynące z używania akryli na bazie wody dla farby. W porównaniu z produktami na bazie oleju, mają one więcej oomph w zakresie odporności na wilgoć i trwałość.

Aby wybrać najlepszy kolor dla swojego wykończenia, musisz zrobić trochę badań. Internet jest pełen przydatnych informacji na ten temat, ale kluczem jest ustalenie, który kolor będzie najlepiej pasował do Twojego gustu i stylu wykończenia.

Spoinowanie połączenia między płytkami a oknem

Spoinowanie połączenia między płytkami a wnęką okienną zapewnia wodoodporne uszczelnienie. Nie tylko chroni przed przeciekami, ale także zapewnia wykończony wygląd od wewnątrz. Jest to jednak trudne zadanie.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że ściana jest czysta. Możesz użyć roztworu wybielacza, aby usunąć pleśń. Przed ponownym nałożeniem uszczelki, pozwól jej wyschnąć przez co najmniej 24 godziny.

Caulks są dostępne w różnych odmianach. Na przykład, można uzyskać silikonowe caulk. Są one wodoodporne i elastyczne, co pozwala im wytrzymać szorowanie. Niektóre z nich nadają się również do malowania.

Do nakładania kauczuku należy używać pistoletu do kauczuku. Zaleca się posiadanie pistoletu do korkowania zasilanego bateriami, ponieważ zmniejsza to zmęczenie rąk. Użyj obu rąk do nakładania kauczuku i prowadzenia koralika. Jeśli nie masz pistoletu do kałamarza, możesz użyć stalowej szpachli.

Podczas uszczelniania połączeń między płytkami a oknem ważne jest, aby użyć gładkiej krawędzi. Dzięki temu linia będzie prosta i równa. Nakładanie masy uszczelniającej w ciasny, nierówny sposób może uszkodzić linię.

Używanie taśmy pomaga w tym procesie. Możesz użyć taśmy malarskiej, gdy musisz mieć precyzyjne linie. Ale, bądź ostrożny z taśmą malarską. Taśma malarska może krwawić. Więc będziesz chciał się upewnić, że używasz pędzla lub wałka do wykończenia uszczelnienia.

Podczas nakładania masy uszczelniającej należy wygładzić krawędzie szwu palcami. Możesz również użyć wilgotnego palca, aby pomóc w wygładzaniu. Jednak paznokieć może również spowodować, że wygładzony obszar będzie wyglądał gorzej.

Jeśli nie masz pewności, jak wykonać uszczelnienie, możesz uzyskać fachową poradę od profesjonalisty. Caulking jest bardzo ważną częścią domu. Prawidłowe użycie masy uszczelniającej może zapobiec powstawaniu pleśni i innych problemów.

Eksponowanie skarbów na półce

Gablota we wnęce okiennej lokalnego sklepu z zabawkami to świetny sposób na zabawianie dzieci, gdy Ty oglądasz najnowszy film i nadrabiasz zaległości. Górna część regału zawiera mnóstwo drobiazgów, od małych, choć drogich, figurek po duże, niedrogie i wręcz nieprzyzwoite. Chociaż są trochę drogie, nagroda jest nie do oszacowania. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje ciężko zarobione dolary, będziesz musiał zastanowić się, co włożyć do którego pudełka. Będziesz musiał również zdecydować, co zabrać do domu do którego pudełka. Można to zrobić z pewną dozą cierpliwości i odrobiną szczęścia. W końcu, mnogość drobiazgów w twoim pudełku z zabawkami sprawi, że będziesz szczęśliwym psem. Z odrobiną badań i dobrą dawką szczęścia, będziesz grać w dużych ligach w krótkim czasie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak czyścić lakierowany parkiet
Czytaj Dalej

Jak czyścić lakierowany parkiet

Aby Twój parkiet wyglądał jak najlepiej, musisz wiedzieć, jak go prawidłowo czyścić. Na szczęście mamy kilka porad i…